TikTok’un yapay zekâsı başka şirketlere satılıyor

TikTok’un ana şirketi ByteDance, video paylaşım platformunda kullanılan yapay zeka teknolojisini farklı şirketlere satmaya başladı.

Sputnik’te yer alan habere göre şirket, BytePlus isimli yeni bir birim açtı ve şimdiden müşteri listesinde ABD moda uygulaması Goat, Singapur seyahat sitesi WeGo, Endonezya alışveriş uygulaması Chilibeli ve Hindistan merkezli sosyal oyun platformu GamesApp bulunuyor.

Habere göre TikTok’un öneri algoritması, onu bu kadar popüler yapan şeyin büyük bir parçasını oluşturuyor. Buna göre, kullanıcının uygulamayla var olan etkileşim biçimi, kendisine önerilecek videoları etkiliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada “ForYou” özet akışının belirli bir kullanıcıya hangi videoların sunulacağını nasıl belirlediği açıklanmıştı. Önerileri; kullanıcının beğenileri, yorumları ve oluşturduğu videolar da dahil olmak üzere bütün etkileşimlerine dayanıyor. Altyazılar ve konu etiketleri gibi video bilgileri ve kullanılan cihaz, dil tercihleri ve konum ayarları dahil olmak üzere cihaz ve hesap ayarları dikkate alınıyor.

Sputnik sitesinin The Verge kaynağına dayanarak belirttiğine göre BytePlus, müşterilere öneri algoritmasına erişme, bunu uygulamaları ve müşterileri için kişiselleştirme şansı sunuyor. BytePlus, web sitesine göre, otomatik konuşma ve metin çevirisi ile gerçek zamanlı video efektlerinin yanı sıra veri analiz araçları da sunuyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.