TOGG, ABD’deki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda boy gösterdi

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görücüye çıktı.

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) boy gösteren TOGG, ilk kez uluslararası fuarda sergilenmiş oldu.

Yerli otomobil TOGG Sedan’ın ilk görüntüleri TOGG’un resmî Twitter hesabı üzerinden “TOGG’un dinamik ve yenilikçi vizyon otomobili ile tanışmaya hazır mısınız?” ifadesiyle paylaşıldı.

TOGGÜst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş da ABD’de sergilenen yerli otomobil hakkında açıklamalar yaptı.

“Klasik değer zinciri yerini USE CASE Mobility’ye bırakıyor”

Karakaş resmî Twitter hesabı üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün size megatrendlerin dönüştürdüğü yeni mobiliteyi, bu alanın en genç ve dinamik markası TOGG’u anlatacağım. Ama öncelike dünyaya CES’ten merhaba demek isterim. Bir otomobilden daha fazlası için yola çıktık çünkü oyunun kuralları değişti. Kâr havuzları da el değiştirirken, klasik değer zinciri yerini USE CASE Mobility’ye bırakıyor. TOGG’un farkı da bu iş birliği modelinden geliyor. İki önemli hedefimiz var; fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait, küresel düzeyde rekabet edecek bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak.Markamıza baktığımızda dualitenin altını çizdiğini göreceksiniz. Doğu kültürüyle batı kültürünü, akılla duyguyu, bilimle sanatı biraya getiriyoruz. CES 2022 katılımımız teknoloji markası kimliğimizin altını çiziyor. 

“EuroNcap çarpışma testinden 2022 normlarıyla 5 yıldız almayı hedefliyoruz”

Togg’un bir teknoloji markası olduğunu söyleyen Gürcan Karakaş sözlerine şöyle devam etti: 

“TOGG bir teknoloji markası. Bu sebeple klasik otomobil fuarları yerine, teknoloji dünyasının buluştuğu Tüketici Elektroniği Fuarı’ndayız. Dünyada tescil ettirdiğimiz USE CASE Mobility markasıyla mobilite çözümleri, yapay zeka, büyük veri, siber güvenlik, oyunlaştırma gibi stratejik alanlara yoğunlaşıyor, ‘start-up’larla aynı göz hizasında duruyoruz. Kullanıcıyı merkeze alarak yenilikçi konseptler ortaya çıkarıyoruz. Rekabette akıllı cihazımızın teknik özellikleri, dijital eko sistemimiz ve EuroNcap çarpışma testinden 2022 normlarıyla 5 yıldız alma hedefimizle başarılı olacağız.”

“İlk araç C segmentinde bir SUV olacak”

Türkiye’nin ilk aracının C segmentinde bir SUV olacağını açıklayan Karakaş son olarak şunları söyledi:

“İlk aracımız C segmentinde bir SUV olacak, inşaatı tamamlanmak üzere olan tesislerimiz üretim, tasarım, AR-GE, prototip ve test merkezi, strateji ve yönetim merkeziyle mobilite dönüşüm parkını aynı çatı altında toplayacak. Üretim tesislerimiz VOC emisyonu açısından Avrupa’da izin verilen limitin 7, Türkiye’de izin verilen üst limitin 9 katı daha temiz olacak. Mühendislik prototipleri üretimimiz ve akredite test merkezlerinde rüzgar, konfor, iklim, yol tutuş, dayanıklılık ve çarpışma testlerimiz devam ediyor. Dünyanın önde gelen batarya üreticilerinden Farasis’le kurduğumuz ortaklık, sadece ihtiyacımız olan bataryayı değil, diğer mobilite şirketlerinin de ihtiyaçlarını karşılayacak. Avrupa, Ortadoğu, Rusya, Afrika ve Türkiye’de enerji depolama çözümleri için iş ortaklığı yapacak. İnsan kadar çevremizi de önemsiyor, gelecek nesillere yeşil ve yaşanabilir bir çevre bırakma amacıyla çalışıyoruz. Bu amaçla CES’deki standımızda, ömrü 1000 yıla varan bir zeytin ağacıyla, 1001 saatlik çalışmayla geri dönüştürülmüş malzemeden 3 boyutlu yazıcıda üretilmiş bir zeytin ağacını birlikte sergiliyor, yaşatmak kadar dönüştürmenin de altını çiziyoruz.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.