Togg’un en çok tercih edilen rengi Kapadokya oldu

“Bir otomobilden fazlası” için yola çıkan TOGG’un üretim bandından inen yerli otomobili gündemde kalmaya devam ediyor. 

Şirket tarafından özel olarak belirlenen ve Anadolu’nun dört bir yanından iz taşıyan yerli araçlar, yediden yetmişe herkesin büyük beğenisini topladı.

Türkiye’nin yerli otomobili Togg; sosyal medya hesabından araçların rengiyle alakalı bir anket yaptı. 500 bin kişinin yorum ve etkileşiminden elde edilen sonuca göre aracın en sevilen rengi ‘Kapadokya’ oldu.

Togg’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Sizlerden gelen 500.000’den fazla yorum ve etkileşimi inceledik. Renk anketimizin birincisi Kapadokya oldu. Sosyal medya hesaplarımızdan anketimize katılan herkese teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’de pek çok kurum ve kuruluş da rengiyle büyüleyen yerli otomobile büyük ilgi gösterdi.

Jandarma Genel Komutanlığı, kısa süre önce yerli aracın envantere girmesi için gün saydığını belirten bir açıklamada bulundu.

ResimTogg’un yerli ve millî olarak ürettiği araçlar yalnızca Türkiye’de konuşulmuyor; yurt dışında da oldukça dikkat çekmiş durumda. TİM Başkanı Mustafa Gültepe, kısa süre önce İngiltere’nin en büyük iş adamlarından birinin Türkiye’den yetkili bir ismi arayarak bayilik istediğini ve İngiltere’deki satış haklarını, franchise haklarını alıp orada Togg’u tanıtmayı düşündüğünü söyledi.

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ikinci, üçüncü aracı kendilerinin sipariş ettiklerini ve iki aracı da yakında alacaklarını ifade etti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.