Trump: Zehirlenmeyle ilgili henüz bir kanıt yok

Almanya’nın Rus muhalif Aleksey Navalnıy zehirlenmesinin gerçek olduğu iddiası üzerine Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko, bu iddianın yalan olduğuna dair belgelere sahip olduğunu öne sürmüştü. Berlin ve Polonya arasında geçen konuşmaların Belarus istihbaratı tarafından dinlendiğini belirten Lukaşenko, söz konusu belgeleri FSB’ye iletti. FSB’nin konuyla ilgili çıkarma çalıştığı rapor çalışmaları devam ediyor. 

Almanya, NATO ortaklarına verdiği talimat vermiş ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamada, zehirlenmeyle ilgili şüphenin ötesinde kanıt olduğu dile getirilmişti. Stoltenberg, Rusya’yı uluslararası soruşturma konusunda Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü ile iş birliği yapmaya çağırmıştı.

“Devam eden nükleer silah müzakereleri her şeyden daha önemli”

The Moscow Times’ın haberine göre, Almanya’nın ortaya attığı “zehir” iddiasına dair açıklama yapan ABD Başkanı Donald Trump, bununla ilgili henüz bir kanıt görmediklerini dile getirdi. Başkan Trump basına yaptığı açıklamada, iddianın gerçek olması halinde çok kızacağını dile getirdi. 

Rusya’ya karşı diğer herkesten daha sert olduğunu belirten ABD Başkanı, Moskova ile devam eden nükleer silah müzakerelerinin her şeyden daha önemli olduğunu söyledi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.