Tüm dünyanın yakından takip ettiği IDEF’23’e ilişkin video mesaj yayınlandı

Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı Haluk Görgün: “Savunma sanayiinin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz.”

25-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen IDEF’23 16’ncı Savunma Sanayii Fuarı, rekor seviyede katılım ile başarılı bir biçimde gerçekleşti, Türkiye’nin küresel pazardaki konumunu tüm dünya ile paylaşmasına vesile oldu.
 

IDEF’23 Fuarı kapsamında çekilen belgesele değerlendirmede bulunan SSB Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün açıklamasında şunları kaydetti: 
“Savunma sanayiimizin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz. Geliştireceğimiz tüm ürünlerde, dünyanın daha barışık, savaşlardan daha uzak olabilmesi için gayret gösteriyoruz ve güvenilir, inanılır sistemlerimiz ile birlikte sadece bunun bir alışveriş, bir satış, teknoloji üzerine yapılan bir pazar olmasının ötesinde sürdürülebilir bir yaşamın, sürdürülebilir ikili-çoklu ilişkilerin oturtulması üzerine kurguluyoruz. Bizim geliştireceğimiz herşey dünya barışı için kullanılmak üzere, dünyada adaleti, hakkı, hukuku ve değerleri oturtmak üzere yapılan teknolojik çalışmalar. Dünya barışına hizmet edecek yönde biz çalışmalarımıza devam edeceğiz, gayretle çalışacağız.” 

IDEF’23’e 81 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan, 187 heyete mensup, 738 heyet üyesi ile 93 üst düzey makam temsilcisi katılım sağladı.  
Yerli ve yabancı katılımcı şirketler, yabancı heyetler ve Türk tedarik makamları arasında karşılıklı teyitli 4.914 resmî ve iş görüşmesi gerçekleşti.

Fuar süresince gerçekleşen 141 lansman programı, işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreni ile bugüne kadar IDEF Fuarları kapsamında gerçekleşen en yüksek sayıda tören icrası gerçekleşmiş oldu. 
200’e yakın sistem ve alt sistemin dünya basınına ve kamuoyuna tanıtıldığı fuarda, imzalanan sözleşmelerin proje hacmi 56 Milyar 400 Milyon TL’ye ulaştı.

Fuara 100.000’i aşkın ziyaretçinin rekor katılımı gerçekleşti. 

Editör : Kübra Demirbaş

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.