Türk havacılık tarihinde yeni bir rekor!

Milli silahlı insansız hava aracı BayraktarTB2 yeni bir rekora imza attı. Milli bir hava aracıyla uçulan en uzun görev saatine ulaşan BayraktarTB2’nin bu rekorunu BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk BAYRAKTAR twitter hesabı üzerinden duyurdu. “Semalarımızda Hür ve Özgür” ve  #MilliTeknolojiHamlesi hashtagi ile kamuoyunun bilgisine sunulan konu büyük ilgi topladı.

Bayraktar TB2 18.000 feeti operasyonel olmak üzere 27.030 feet maksimum irtifaya çıkabiliyor. Yer sistemlerine bağımlı olmaksızın tam otomatik iniş ve kalkış özelliği olan Bayraktar TB2, 27 saate kadar havada kalabiliyor. Tam otomatik uçuş kontrol ve 3 yedekli otopilot sistemi (Triple Redundant) ile GPS bağımlılığı olmaksızın dahili sensör füzyonu ile seyrüsefer özelliğini bünyesinde barındırıyor.

Keşif, sürekli havadan gözetleme ve istihbarat görevlerini başarıyla yerine getiren bir sisteme sahip olmakla birlikte milli akıllı mühimmatlar Roketsan MAM-L ve MAM-C’nin entegrasyonuyla savaş alanlarının vazgeçilmez unsuru haline gelen Bayraktar TB2’nin gelişmiş özellikleri ise şöyle;

-Tam Otomatik Seyir ve Rota Takibi Özelliği

-Dahili Sensör Fizyonu Destekli Hassas Otomatik Kalkış ve İniş Özelliği

-Tam Otomatik Taksi ve Park Özelliği

-Yarı Otonom Uçuş Modları Desteği

-Hata Toleranslı ve 3 Yedekli Sensör Füzyonu Uygulaması

-Çapraz Yedekli YKİ Sistemi

-Özgün Yedekli Servo Aktüatör Birimleri

-Özgün Yedekli Lityum Tabanlı Batarya Birimleri

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.