Türkiye’de App Store fiyatları artacak

Google’ın Türkiye’deki reklam fiyatlarını artırma kararının ardından, fiyat değişikliğine giden ikinci teknoloji şirketinin Apple olacağı öğrenildi. Apple’ın vergi değişikliklerinden dolayı gittiği fiyat değişikliğinden tek etkilenen ülke Türkiye değil. Türkiye’nin yanında Şili, Meksika ve Suudi Arabistan’da da fiyatlarda artış olacak.

Geliştiriciler de yükselişe gidecek

Apple, yeni vergi oranlarını duyurdu. Yapılan açıklamada, yüzde 18’lik KDV ile buna ek olarak yüzde 7,5’lik Dijital Hizmet Vergisi de ilave edildi. Vergi yükselişleri, geliştiricileri de değişikliğe götürecek. Geliştiriciler, Apple uygulama mağazasından elde ettikleri gelirlerde yükselişe gidecek. Böylece tüketiciler de vergi değişiminin domino etkisini doğrudan hissedecek.

Apple geliştirici sitesinde değişikliklere dair tablolar yayınlandı. Geliştiriler bu tablolar sayesinde planlı değişiklikler yapabilecek. Geliştiricilerin fiyat değişikliği yapabileceğı alanlar; uygulama fiyatı, abonelik fiyatları ve uygulama içi satın alma bölümleri olacak. Bu imkanların yanı sıra geliştiricilerin, halihazırdaki aboneler için eski fiyatlarla devam edebilme seçeneği de bulunacak. 

Henüz tarihi açıklanmadı

Apple, fiyat artırma kararını gelir düzenlemesi yaptığı her ülkede uygulamadı. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de de gelir düzenlemesi yapılmasına rağmen fiyatlandırma değişikliği olmayacağı bildirildi. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.