Türkiye’nin yeni gururu "yerli switch"ler

Türkiye, teknoloji ürünlerini yerlileştirmeye hız kesmeden devam ediyor.

Yerli teknolojinin son ürünlerinden biri olan “Türkiye’nin Switch’i”nin Teknopark İstanbul’da bugün lansmanı yapıldı. “Türkiye’nin Switch’ini Destekleme ve İş Birliği Protokolü İmza Töreni”nde bulunan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin SavunmaTR’ye değerlendirmede bulundular.

Teknopark İstanbul’da düzenlenen “Türkiye’nin Yerli ve Milli Switch’i” lansmanında SavunmaTR’ye konuşan Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu “Türkiye’nin Switch’leri” gibi yerli teknolojik ürünlerin üretimi konusunda çalışmaya gayret ettiklerine dikkat çekti.

Bilal Topçu konuşmasında “Öncelikli olarak bugün gerçekleştirdiğimiz bu törenle hakikaten tüm Türkiye’ye ve dünyaya yerli ve milli switch’i tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. Bize bu gururu yaşatan firmamıza -PNetworks’e- ve tüm çalışanları ve mühendislerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Tabi Türkiye’de teknoloji ve inovasyon merkezi, yüksek teknoloji merkezi Teknopark İstanbul olarak her geçen gün yeni projelerle, yeni ürünlerle ekonomimize, ihracatımıza katkı sunmak üzere gayret ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“İki aydan beri denedik, test ettik, başarılı olduğunu gördük.” 

“Türkiye’nin Yerli ve Milli Switch’i”ne özel desteği bulunan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, yerli switch’i üreten PNetwork ekibinin ve Teknopark İstanbul’un ortaya koyduğu büyük emeğe işaret etti:

“Evet öncelikle hem Teknopark İstanbul’a hem PNetworks firmasına tebriklerimi, teşekkürlerimi sunuyorum böyle yerli ve milli, katma değeri yüksek bir ürünü ürettikleri için ve kullanıma sundukları için. Tabi bizim kurtuluşumuz, ülkemizin kurtuluşu; katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesiyle mümkün. Bu noktada katkı sunan firmalara teşekkürlerimizi, tebriklerimizi sunuyoruz. Bugün de ‘Türkiye’nin Switch’i’ adlı bir ürünün, yerli ve milli ürünün tanıtımını, lansmanını yapmış olduk. Biz de bunu yaklaşık iki aydan beri denedik, test ettik, başarılı olduğunu gördük ve kullanmaya başladık. Bu konuda Pendik; teknolojik olarak, sanayii kenti olarak ve ticaret kenti olarak bir merkez olmaya devam ediyor. Bu noktada da Teknopark İstanbul gerçekten de marka, gözbebeğimiz bir kurum. Burada yer alan firmalar da ciddi bu noktada katkı sunuyorlar. Bu noktada tekrar PNetworks firması Genel Müdürü’ne ve yetkililerine, emeği geçen tüm kardeşlerime tebriklerimi sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.