TÜRKSAT Dubai’deki fuarda büyük ilgi gördü

Space X ve Blue Origin gibi uluslararası uzay şirketlerinin de katıldığı ve Dubai’de düzenlenen CABSAT fuarında TÜRKSAT A.Ş.; PeycON ailesi ile boy gösterdi.

Fuarın ikinci gününde, Asya’dan Afrika’ya ve başka alanlara uzanan geniş bir coğrafyada telekomünikasyon hizmetleri sunan TÜRKSAT büyük ilgi gördü. PeycON ailesinden HidrON, TerrON, MicrON ve AerON antenlerinin sergilendiği fuarda TÜRKSAT, PeycON’u Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) pazarına sunmak için çeşitli görüşmeler gerçekleştirecek.

Fuarın ikinci günü TÜRKSAT resmî Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, “Yerli ve milli PeycON ailesi ile CABSAT’ta yerini alan TÜRKSAT standı, ikinci günde de yoğun ilgi gördü.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’yi temsilen Türkiye Uzay Ajansı için büyük bir alan tashih edilen fuara TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü, Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), Delta V Uzay Teknolojileri AŞ ve Saha İstanbul da eşlik etti.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 29 Ekim’e kadar sürecek organizasyonda Milli Uzay Programı’nda yer alan hedeflere yönelik iş birliği görüşmeleri sürdüren TUA’nın, devletler ve kurumlar arası 25’in üzerinde ikili görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Bu kapsamda, Rusya, Japonya, Birleşik Krallık ve Azerbaycan’ın ilgili uzay ajanslarının yanı sıra, Space X ve Blue Origin gibi uzaya yönelik yaptığı çalışmalarla son zamanlarda dikkati çeken uluslararası şirketlerle de görüşme yapılması planlanıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.