Twitter, devlet hesabı etiketlerini Türkiye’de de kullanıma açıyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/2SVItyXuwtF5CJozjhmS6t” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Mikro blog platformu sosyal medya ağı Twitter’ın geçen dönemde başlattığı etiketleme sisteminin kapsamını genişletme kararı aldığı duyuruldu.

Etiketleme sistemi ile bir süredir ABD, İngiltere, Çin, Fransa ve Rusya’da devlet bağlantılı hesapları etiketleyen platform, bu özelliğinin etki alanını genişleterek 16 ülkenin daha bu sistemin kullanım alanına gireceğini açıkladı.

Sosyal medya ağını yayınladığı blog yazısındaki bilgilere göre etiketleme sisteminin devreye gireceği ülkeler arasında Türkiye de olacak.

Aynı blog yazısına göre etiketleme sistemi Türkiye’de 17 Şubat’ta kullanıma açılacak. 17 Şubat’tan itibaren devlet kurumları ve buna benzer görevlerdeki kişilerin Twitter hesaplarında bu etiket görünecek.

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter tarafından alınan bu karar sonrası etiketleme sisteminin geçerli olacağı ülke sayısı 21’e çıkmış oldu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.