Twitter ifşa yasasını ihlal eden politikacıların engelini kaldırdı

Bir çocuğun tecavüzü ve öldürülmesiyle ilgili paylaşımdan dolayı ifşa yasasını ihlal ettikleri gerekçesiyle hesapları askıya alınan Hintli politikacıların engelleri kaldırılıyor.

The Verge tarafından yapılan habere göre Twitter’ın askıya aldığı hesaplar, Hindistan’ın muhalefet partisindeki birkaç politikacıya aitti. Parti lideri Rahul Gandhi’nin, tecavüze uğradığı ve öldürüldüğü iddia edilen çocuğun ailesi ile kendi fotoğrafını paylaşmasının ardından askıya alınan hesaplar, eski hallerine getirildi.

Hindistan yasaları mağdurların kimliklerinin ifşasını yasaklıyor

Hindistan yasalarına göre çocukların ve cinsel saldırı mağdurlarının ifşa edilmesi yasaklanıyor. Olayda parti lideri Ruhal Gandhi, tecavüze uğradığı ve öldürüldüğü iddia edilen çocuğun ailesi ile fotoğrafını paylaştı. Bu şekilde yasalara karşı gelmiş oldu. Gandhi, çocuğun ailesine destek için paylaşım yaptığını söyledi. 

Gandhi’nin paylaştığı tweet 15 binden fazla kez paylaşıldı. Son gelinen aşamada bu kadar paylaşım alan bu tweet, küresel olarak görünür olmasına rağmen Hindistan’da saklı kalacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.