Twitter, Trump destekçisi hesapları kaldırdı

Siyahi ve Trump destekçisi ABD vatandaşları tarafından yönetiliyormuş gibi gösterilen sahte Twitter hesapları kaldırıldı. Kaldırılan Twitter hesaplarının platform manipülasyonu ve spam üzerine olan kuralları ihlal ettiği belirtildi.

BBC News tarafından yapılan habere göre kaldırılan hesapların büyük çoğunluğu paylaşımlarında aynı dili kullanıyordu. Paylaşımların içeriğinde “Evet Siyahım ve Trump’a Oy Veriyorum” kalıbı sıkça kullanılıyordu.

Twitter şu ana kadar kaldırılan hesaplar için bir sayı veya kaynak belirtmedi. Twitter hareketliliği araştırmaya devam edeceğini ve eğer kurallarını ihlal eden daha fazla hesap bulursa kapatacağını açıkladı.

Clemson Üniversitesi’nden sosyal medya üzerindeki yanlış bilgilendirmeler üzerine çalışan bir araştırmacı 2 bin sahte hesap ve bu sahte hesaplar tarafından üretilmiş olan 265 bin retweet ya da mention buldu.

Hesapların bir kısmı haber makalelerinde çıkmış olan siyahi kişilerin fotoğraflarını kullanıyordu ve bir kısmı on binlerce takipçiye sahipti. Kaldırılan sahte hesapların çoğunun 2017 yılında açıldığı, ancak son birkaç ay öncesinde aktif halde kullanılmaya başlandığı Clemson Üniversitesi’nin araştırmacısı tarafından fark edildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.