Twitter Trump’ın peşini bırakmıyor

Twitter, Donald Trump’ın paylaştığı gönderilerin altına yeni uyarı etiketlerini eklemeyi sürdürüyor. Yeni etiketle Twitter, ABD seçimlerinin kazananın Joe Biden olduğunu kesin bir ifadeyle belirtti. Twitter kullanıcıları bu etikete tıkladığında, farklı haber kaynaklarının yer aldığı Twitter sayfasına yönlendiriliyor.

Twitter’ın böyle bir yol izlemesinin sebeplerinden biri, Donald Trump’ın seçimi kaybetmesine rağmen, seçimi kendisinin kazandığını göstermeye devam etmesi oldu. Trump Twitter’dan yaptığı açıklamada, Amerika’da çeşitli kurumlara gerçekleştirilen siber saldırıların ardında Çin’in olabileceğini söyledi. Trump’ın açıklamalarından önce ise Mike Pompeo saldırıların arkasında Rusya’nın olduğunu belirtmişti.

Donald Trump gerçekleştirilen siber saldırıların, ABD seçimlerinde kullanılan oy kullanma makinelerini de etkilemiş olacağından dolayı seçimi kendisinin kazandığını iddia ediyor.

Trump ve Twitter arasındaki gerilim, Trump’ın başkanlığı bırakıp Beyaz Saray’dan ayrılmasının ardından değişecek gibi görünüyor. Twitter, Donald Trump’ın paylaşımlarına başkanlığın verdiği yetkiden dolayı müdahale etmezken Trump’ın başkanlığı bırakmasının ardından, bu sorunların ortadan kalkacağı tahmin ediliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.