Twitter’dan Bahçeli’ye kısıtlama

Sosyal medya platformu Twitter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin paylaşımlarına kısıtlama getirdi.

MHP Genel Merkezinden yapılan açıklamaya göre, “Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde -ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir- okyanus ötesinden Twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi Üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter’ın arkasındaki güçler destek vermiştir. Genel Başkanımızın bazı paylaşımlarına kısıtlama getirilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

MHP’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise “MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ diyor ki; Muhterem analarımız evlatlarınıza siz sahip çıkınız. Ne Kılıçdaroğlu’nun eline, ne de onun bunun keyfine bırakmayınız!” ifadeleri yer aldı.

Twitter’ın bu sansürünün ardından sosyal medya platformlarından Twitter’a tepki yağdı. Bu kısıtlama ile birlikte yerli sosyal medya platformu Yaay yeniden akıllara geldi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.