Twitter’dan eski ‘tweet’leri gizleme özelliği

Twitter kullanıcıları için yeni bazı özellikleri sunmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in verdiği bilgilere göre Twitter, insanlara daha fazla gizlilik seçeneği sunmak için yeni özellikleri devreye sokacak.

Twitter, eski ‘tweet’lerin 30, 60 veya 90 gün veya tam bir yıl gibi süre sonra diğer kullanıcılar tarafından görülmemesi için arşivleme özelliğini kullanıcıların hizmetine sunacak. Twitter’ın kullanıcılarına gizlilik hizmeti sunmak için yaptığı çalışmalar içinde, beğenilen ‘tweet’lerin kimler tarafından görülebileceğinin seçilmesi de yer alıyor. Ayrıca kişileri engellemeden takipten çıkarma gibi ek seçenekler Twitter’ın yıl sonuna kadar kullanıcılarına sunacağı özellikler arasında.

Sosyal medya platformları arasındaki rekabetin kızışmasından ileri gelen bu yeni adımların Twitter’a fark attıracağı düşünülüyor. 

The Verge’e açıklama yapan bir Twitter sözcüsü, “Twitter’da gizlilik bizim için çok önemli. Kullanıcıların kendilerin güvende hissetmesine nasıl yardımcı olacağımızı çözmek en büyük uğraşımızdır” dedi. “Gizlilik konusunda herkese uyan tek bir yaklaşım ne yazık ki yok. Bazı kullanıcılar mevcut ayarlardan memnunken bazıları daha fazlasını istiyor. Sosyal medya devi bu nedenle daha çok kişiselleştirilmiş özellikler sunmaya odaklanıyor.” ifadelerini kullanan Twitter sözcüsü  “Sosyal mahremiyete odaklanmamız, dünyanın dört bir yanındaki insanların mahremiyet algılarını ve ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlandı. Bu özelliklerden bazılarını önümüzdeki hafta en kısa sürede test etmeye başlayacağız.” şeklide açıklamaya yer verdi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.