Ukrayna’da askeri uçak düştü: 22 ölü

Ukrayna İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Harkov kenti yakınlarında bir askeri uçağın düştüğü belirtildi. Düşen uçağın AN-26 tipi bir askeri uçak olduğu ve uçağın düştükten sonra alev alarak yandığı açıklandı.

Ukraynalı kaynaklardan edilinen bilgiye göre, düşen uçakta 18’i askeri öğrenci, 5’i de mürettebat olmak üzere 22 kişinin bulunduğu ve uçakta bulunan herkesin yerel saatle 21.45 itibari ile yaşanan kazada hayatlarını kaybettiğini bildirdi.

Dört kişi hala aranıyor

Uçakta 28 kişinin bulunduğu belirtilen açıklamada, 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin yaralandığı, 4 kişinin ise arandığı ifade edildi. Bölgeye acil servis ekiplerinin gönderildiği kaydedildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin bölgeye gideceği bildirildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan başsağlığı mesajı

Askeri uçağın düşmesi haberi duyulduktan hemen sonra Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter üzerinden Ukrayna’ya başsağlığı mesajı yayınladı. Bakan Çavuşoğlu mesajında, “Ukrayna’nın Harkiv bölgesinde meydana gelen elim uçak kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerinin acısını paylaşıyor, dost Ukrayna halkına başsağlığı diliyorum.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.