Uluslararası Erbil Havaalanı ve çevresine füze saldırısı

Irak Başbakanı, Erbil Havalimanı’na düzenlenen saldırıyla ilgili inceleme başlatılması talimatını verdi

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin, Erbil Havalimanı’na düzenlenen saldırıyla ilgili inceleme başlatılması talimatını verdiği bildirildi.

Irak Güvenlik Medya Ağı’ndan (hükümete bağlı) yapılan yazılı açıklamaya göre, Kazımi, füze saldırısıyla ilgili inceleme komisyonunun kurulması talimatını verdi.

Koalisyon güçleri: Erbil saldırısında 1 sivil öldü, 5 sözleşmeli personel ile 1 ABD askeri yaralandı

ABD öncülüğünde DEAŞ’a karşı kurulan koalisyon güçleri, Erbil’deki havalimanına saldırıda 1 sivil müteahhidin öldüğünü, 5 sözleşmeli personel ile 1 ABD’li askerin de yaralandığını açıkladı.

IKBY, Erbil’e düzenlenen füze saldırılarını şiddetle kınadı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Erbil kentine düzenlenen füze saldırılarını “terör saldırısı” olarak niteleyerek şiddetle kınadı.

Barzani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erbil’de gerçekleşen füze saldırılarını şiddetle kınadığını belirterek, halkı sakin kalmaya çağırdı.

Güvenlik güçlerine tam bir soruşturma başlatma talimatı verdiğini belirten Barzani, “(Irak Başbakanı) Mustafa el-Kazımi ile iş birliği ve bu terör saldırısının arkasındaki suçluları tespit etmenin yolları hakkında konuştum.” ifadesine yer verdi.

Irak’ın Erbil kentine düzenlenen füze saldırılarında kullanılan araç bulundu

Irak’ın Erbil kentine düzenlenen füze saldırılarında kullanılan aracın bulunduğu bildirildi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansına bağlı anti terör güçleri, Erbil’de gerçekleşen füzeli saldırılara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, güvenlik güçlerinin Erbil’e atılan füzelerin fırlatıldığı aracı bulduğu ve soruşturmalar tamamlandıktan sonra daha fazla bilgi paylaşılacağı kaydedildi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.