"Verimlilik Proje Ödülleri"ne rekor başvuru

Mikro, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerle kamu kurum ve kuruluşların; son bir yılda tamamladıkları ürün veya hizmetlerin kalitesini, süreçlerinin performansını, ham madde, malzeme, enerji, sermaye ve insan kaynaklarının verimliliğini ve karlılığını artırmaya, maliyetlerini azaltmaya, çalışma hayatının kalitesini iyileştirmeye yönelik gerçekleştirdikleri projeleri sundukları Verimlilik Proje Ödülleri’ne başvuru rekor düzeye ulaştı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başvuruların rekor düzeye ulaştığını resmî Twitter hesabından duyurdu. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

 “VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİNE REKOR BAŞVURU

468 Proje Başvurusu

282 Bağımsız Değerlendirici Başvurusu

Değerlendirmeler başladı!

Eylül 2021’de ödül töreninde buluşmak üzere.”

Pandemiden dolayı gerçekleştirilemeyen ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen yarışmaya, proje bazında toplam 468 başvuru yapılarak rekor kırıldı. Yarışmaya en fazla müracaat, “Büyük Ölçekli İşletmeler” kategorisinde oldu. Ayrıca 44 kamu kurumu da 61 projeyle başvuruda bulundu.

Bu yıl 53 ilden müracaat edilen yarışmaya en çok başvuru İstanbul’dan geldi. Verimlilik Proje Ödülleri 2021 sürecinde bağımsız değerlendirici olarak görev almak üzere 60 ilden toplam 282 başvuru ulaştı. Başvuranların; yüzde 42’sini üniversitelerde görevli akademisyenler oluştururken, yüzde 34’ü de özel sektörden geldi. En fazla bağımsız değerlendirici başvurusu ise Ankara’dan geldi.

Verimlilik Proje Ödülleri 2021’e başvurusu yapılan projelerin, “Verimlilik Proje Ödülleri Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince Proje Yürütme Kurulu tarafından ön değerlendirmesi yapılacak ve uygun bulunanlar bağımsız değerlendiriciler tarafından puanlanacak.

Ödül almaya hak kazanan projeler ise eylülde düzenlenmesi planlanan törenle duyurulacak.

Bakanlığın Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri 2021 yılı başvuruları, 31 Mayıs itibariyle tamamlanmıştı.

 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.