Vestel Savunma, adını Lentatek olarak değiştirdi

20 yıllık bilgi birikimi ve alanında uzman insan kaynağıyla geleceğin teknolojilerini geliştiren Vestel Savunma, isim değişikliğine giderek şirketin ismini Lentatek olarak değiştirdi.

İnsansız sistemler, uzay teknolojileri, kritik tesis ve sınır güvenliği teknolojilerinde uzun yıllardır yerli sermaye ile özgün çözümler geliştiren Vestel Savunma 2003 yılında kuruldu. 2005 yılında Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın başlattığı Mini İHA Projesi ile İnsansız Hava Aracı Sistemleri’ne yaptığı yatırımla Savunma ve Havacılık alanında sayılı şirketlerden biri oldu.

Şirketin sosyal medya hesabı üzeriden yapılan paylaşımda, Vestel Savunma’nın bundan sonra Lentatek olarak değiştiğine yer verildi:

“İleri teknoloji gerektiren her alanda VESTEL Savunma artık LENTATEK! Geleceği dünya standartlarının ötesinde tasarlıyor, kendi öz kaynaklarımız ve yetişmiş insan kaynağımızla yolumuza LENTATEK olarak devam ediyoruz.”

Karayel Iha Sistemi

Lentatek 

Türkiye’nin ileri teknoloji üreten bir ülkeye dönüşmesi vizyonuna sahip Lentatek; şirketin vizyonuna ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Lentatek olarak biz; çeyrek asra yaklaşan yüksek teknoloji birikimi ve uzmanlığımızla; İnsansız ve Otonom Sistemler, Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri, Uzay Teknolojileri, Kritik Tesis ve Sınır Güvenliği Teknolojileri, Dijital Sağlık Teknolojileri gibi kritik teknoloji gerektiren her alanda, tasarım ve geliştirmeden üretime kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmet sunuyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana benimsediğimiz geleceği tasarlama vizyonumuzla geliştirdiğimiz her bir teknolojinin öncüsü olarak; yıllara sari edinmiş olduğumuz yazılım, donanım, test ve doğrulama ile sistem entegrasyonu yetkinliklerimizle; yapay zeka, siber güvenlik ve büyük veri tabanlı çözümlerimizi Teknoloji Mükemmeliyet Merkezimizde dünya standartların ötesinde tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Türkiye’nin önde gelen İHA platform üreticisi olarak insansız sistemler alanında her bir parçasını milli sermayemizle geliştirdiğimiz özgün sistemlerimizle geleceği şekillendiriyoruz.

Lentatek Yakit Pili Teknolojileri

Hidrojen ve Yakıt Pili Teknolojileri alanında çalışan dünyanın nadir şirketlerinden biri olarak yüzlerce Ar-Ge çalışmasına imza atmış olmanın ve üniversite sanayi işbirliğinde ileri teknoloji alanındaki çalışmalarda ödülle tescillenmiş bir modeli hayata geçirmenin verdiği derin tecrübeyle dünya standartlarının ötesindeki yeni nesil laboratuvarlarımızda, grubumuzun sürdürülebilirlik uygulamalarının temel stratejisi Akıllı Hayat 2030 vizyonuna uygun olarak, Temiz Enerjinin geleceğine yön veriyoruz.

Ülkemizin uzay politikaları alanındaki vizyon, strateji ve hedeflerini yakından takip ediyor, uzay teknolojileri alanındaki ihtiyaçlara yönelik yetenekli personel kadromuz ile insanlığın bilimsel bilgi ve tecrübesine katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Dünya çapında artan asimetrik tehditlere karşı vazgeçilmez bir gereklilik olan kritik tesis ve sınır güvenliği teknolojilerinde en yenilikçi ileri görüntüleme ve biyometrik güvenlik çözümleri sunuyoruz.

Teknolojinin gelişimiyle sağlık yönetimi, görüntüleme ve tedavi sistemleri gibi yüksek teknolojiyle bütünleşmiş modüler ve yapay zeka tabanlı hastalık teşhisi yapabilen sağlık sistemlerine yönelik çözümler sunuyoruz.

Başarının, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyanın üzerinde çalıştığımız teknolojilerdeki ihtiyaçlarını karşılamak ile mümkün olacağı bilinciyle yüksek seviyede eğitimli, tecrübeli ve yenilikçi yaklaşıma sahip insan kaynağımızla beklentilerin ötesinde ürün ve hizmet sağlayabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Gözümüz Gelecekte, Hayallerimiz Sınırların Ötesinde…”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.