Vodafone TR 3.3 milyar gelir elde etti

Vodafone Türkiye, 2020-2021 mali yılının nisan ve haziran aylarını kapsayan sonuçlarını açıkladı. Açıklamaya göre servis gelirleri geçen yıla oranla 13.8 yüzdesiyle artış gösterdi. Bu sonuçlar Vodafone TR’nin servis gelirinin 3.3 milyar TL’ye ulaştığı anlamını taşıyor. 

25.7 Milyon mobil abone

Birinci çeyrekte Vodafone’un mobil abone sayısı 23.6 milyonu aşarken, Makineler Arası İletişim da dahil olmak üzere, toplam mobil abone sayısı 25.7 milyona ulaştı. Şirketin faturalı abone sayısı geçen yıla oranla hemen hemen 804 bin artış göstererek 14.6 milyona çıktı. Türkiye’nin bütün illerinde 4.5G iletişim hizmeti veren şirketin, 4.5G abone sayısı ise birinci çeyrek sonunda 17.5 milyon olarak değişti.

Sabit abonelerde de gelişimden ödün vermiyor

Geçen yılın aynı dönemine kıyasla Vodafone’un sabit geniş bant abone sayısı da 200 bin artışla ciddi bir atılım gösterdi. Böylece sabit geniş bant abone sayısı 1.1 milyona kadar ulaştı. Sonuç olarak sabit hizmetlerden kazandığı gelir 59.7 oranında arttı. Bu yıl şirketin yeni nesil erişim teknolojilerini kullanan abone sayısı da 120 bin artış göstererek toplamda 329 bin oldu. 

Vodafone CEO’su durumu değerlendirdi: 

“Salgın sürecinde roaming gibi bazı alanlarda etkilenmiş olsak da, ürün ve servislerimize aralıksız yatırım yapmaya devam ettik. Mali yılımızın birinci çeyreğinde servis gelirlerimizi yüzde 13.8 arttırarak istikrarlı büyümemizi sürdürdük. ekonominin normalleşme ve toparlanma sürecinde de sektrümüzün ve şirketimizin öncü bir oynayabileceğine inanıyoruz. Sektörümüz, salgınla mücadeleye öncülük etme ve dijitalleşme sayesinde salgın sürecinden güçlenerek çıkmış bir toplum yaratma konusunda dirençli. bu çerçevede yatırım ortamını iyileştirmek, adil rekabet ortamı sağlamak ve kaynakların etkin kullanımını teşvik etmek gerekiyor.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.