VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi’nden testlerde tam isabet

TSK envanterine bulunan M60TM tanklarının modernizasyon ve millileştirme çalışmaları tam gaz sürüyor.

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii şirketlerinden biri olan ASELSAN tarafından geliştirilen VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi’nin hareketli tank testlerine başlandı. 

VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi’nin testleri boyunca hareketli tanktan, duran hedeflere yapılan atışlar başarıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir konu ile ilgili resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

SSB Başkanı Demir yaptığı paylaşımda, “TSK envanterindeki M60TM tanklarımızın bir yandan modernizasyonunu bir yandan tüm bileşenlerinin millileştirilmesini sağlıyoruz. Böylece dışa bağımlılığı azaltırken, tanklarımızı yüksek performanslı güncel sistemlerle donatıyor ve ömür devri sürelerini uzatıyoruz. Bu kapsamda ASELSAN tarafından geliştirilen VOLKAN-M Atış Kontrol Sistemi’nin hareketli tank atışlı testlerine başladık. Hareketli tanktan duran hedeflere atışlar başarıyla gerçekleştirildi. Yıl sonuna kadar yeni tank atış kontrol sistemimizi kalifiye etmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.