Whatsapp fotoğraf ve videolar için ”view once” özelliğini duyurdu

WhatsApp, kullanıcıların yakında ”bir kez görüntülenebilen” fotoğraf ve videolar gönderebileceklerini ve bu hafta özelliğin herkese sunulacağını açıkladı.

Webrazzi’nin haberine göre şirket, bu özelliğin bu hafta içinde tüm kullanıcılara sunulacağını açıkladı. WhatsApp’ın “View Once” yani “bir kez görüntüle” olarak adlandırılan yeni özelliği, kullanıcıların sohbet içerisinde kaybolmadan önce yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video göndermelerine olanak tanıyor.

Halihazırda Snapchat, Instagram ve Messenger’da kullanılan view once özelliği kullanıcıların, WhatsApp’ta fotoğraf çekerken “bir kez görüntüle” zamanlayıcısına erişebilmesini ve böylece süre sınırı koymasına imkan sağlıyor.

Normal fotoğraf veya video mesajlarından farklı olarak, “bir kez görüntüle” ibaresiyle gönderilen içerikler sohbet içerisinde ön izlenmeden muaf tutulacak ve cihaza indirilmeyecek. Alıcı bu fotoğrafı veya videoyu bir kere gördüğünde bir daha göremeyecek ve görsel içerikler kendilerini imha edecek.

Özelliğe erişimi olmayan, yani eski sürüme sahip kullanıcılara gönderdiğiniz tek gösterimlik mesajlar karşı taraftan silinmeyecek. Şirketin bu noktada nasıl bir çözüm sunacağı ise merak konusu.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.