WhatsApp’ın geri ödeme dönemi başlıyor

Sohbet çubuğundan hızlı bir şekilde ödeme göndermek için eklenen bu özellik oldukça ilgi çekiyor. Hindistan ve Brezilya‘da kullanılan ödeme özelliğiyle kullanıcılar WhatsApp’tan para transferi yapabiliyor. Söz konusu özellik uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunmakta.

Shift Delete’nin haberine göre platform, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme gönderdi ve sürümü 2.21.20.3‘e çıkardı. Bu son güncelleme ile uygulamaya yeni özellikler geldi. Bunlardan biri de kullanıcıları ödeme özelliğine teşvik etmeye yönelik.

WhatsApp’ın Alışveriş özelliği ile entegre etmek istediği ödeme işlevi ise gelişmeye devam ediyor. Platform, Cashback adlı ödemeler üzerinde çalışıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, WhatsApp Payments’ı kullananlar 48 saat içinde para iadesi alabilecek.

WhatsApp, ödeme özelliğini geliştirmeye devam ederken bu yeni işlevin amacı da ortaya çıktı. Şirket, Payments özelliğini teşvik etmek için böyle bir adım atıyor. WABetaInfo‘nun haberine göre, yeni işlev gelecekteki sürümlerde ortaya çıkacak.

Ayrıca yeni özellik de ilk olarak Hindistan’da test aşamasında. Ancak ilerleyen zamanlarda diğer ülkelere açılmasını bekliyoruz. Bununla birlikte, her bir geri ödeme tutarı yaklaşık 10 Hindistan rupisi (1, 20 TL) değerinde. Geri ödeme muhtemelen ilk kez WhatsApp Payments’i kullanan kişilere verilecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.