WhatsApp’ta yeni dönem 

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan WhatsApp her geçen gün yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor.

Bir süre önce Avatar özelliğini getireceğinin müjdesini veren WhatsApp şimdi ise yeni Avatar özelliğinin test aşamasında olduğunu duyurdu.

Snapchat, Meta ve Apple gibi rakiplerinin pek çoğu kendi avatarlarını üretmiş durumda. WhatsApp da bu yoldan giderek uygulama deneyimini üst düzeye çıkarma peşinde. Avatar ile ilgili yeni gelişmelerin geleceği düşünülüyor.

Görüntülü konuşmalarda Avatar özelliği kullanılacak 

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, görüntülü arama sırasında “Avatar’a Geç” adlı bir seçeneğe sahip olacak. Görüşme anında da karşıdaki kişiyle Avatar aracılığıyla sohbete devam edebilecek. Bu özellik, kullanıcıların arama sırasında düz kamera görüntüsü ya da profil resmi kullanmak yerine alternatif olarak Avatarlar’ı kullanabileceği anlamına da geliyor. Kullanıcılar, avatarları gruplar halinde veya bireysel sohbetlerde çıkartma olarak da gönderebilecek.
WhatsApp’a gelecek olan bu yeni Avatar özelliği ile kullanıcılar kendilerini yansıtan Avatar oluşturabilecekler, birbirlerine mesaj yollayabilecekler. Şu an deneme aşamasında olan WhatsApp’ın bu sürümü kullanıcıları heyecanlandırmış durumda. Tam olarak ne zaman kullanılacağı ise bilinmiyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.