WhatsApp’tan kripto para gönderme dönemi

WhatsApp Business uygulaması ile E-ticaret sektörüne de giriş yapan şirket, WhatsApp Pay‘in sınırlarını genişletmişti. Şimdi de uygulama üzerinden para gönderimini yaygınlaştırmak amacıyla Novi ile yaptığı ortaklığı büyütüyor.

Shift Delete’nin haberine göre WhatsApp, ilk etapta Hindistan ve Brezilya‘da bu özelliği kullanıma sunmuştu. Fakat yenilik, yalnızca geleneksel para birimleri için geçerliydi. Şirket, şimdi rotasını kripto paralara çevirdi ve ABD’de test etmeye başladı.

WhatsApp, sohbet içinden para gönderip almasını sağlayan pilot uygulamasını ABD sınırları içerisinde test etmeye başladı. Ülkede bugün başlayan uygulamadan şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı yararlanabilecek.

Duyuruyu Novi’nin Başkanı Stephane Kasriel konuyla ilgili olarak, ”Bugünden itibaren ABD’de sınırlı sayıda kişi Novi aracılığıyla WhatsApp kullanarak para gönderip alabilecek. Böylece kullanıcılar için ailelerine ve arkadaşlarına para göndermek, mesaj göndermek kadar kolay hale gelecek.” ifadeleri kullandı.

Uygulamada Dolar endeksli Pax Dollars (USDP) kripto para birimi kullanarak gönderim sağlanıyor. Para gönderme işlemi, WhatsApp’ın kurucu şirketi Meta tarafından yaklaşık bir buçuk ay önce başlatılan Novi dijital cüzdanı tarafından destekleniyor.

Novi, kullanıcıların hizmeti kullanarak ne sıklıkla para göndereceklerine dair herhangi bir sınırlamaya tabi olmayacaklarını belirtiyor. Ayrıca bakiyelerini korumak veya banka hesaplarına para aktarmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmayacaklarını da ekliyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.