Yerli otomobile 5 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, araçlarına hologram teknolojisi geliştiren CY Vision isimli şirketen yatırım almaya devam ediyor. Türk girişimciler tarafından kurulan şirket, 5 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım daha aldı.

5 milyon dolarlık yatırım, Revo Capital’in yönettiği fondan geldi. Oluşturulan fonda Koç Holding, Vestel Ventures ve Intel Capital’in desteği de bulunuyor. Bu şirketler daha önce de CY Vision’a yatırımda bulunmuştu.

CY Vision tarafından geliştirilen hologram teknolojisi sayesinde TOGG sürücülerinin gözüne sanal görüntüler gösterilecek. Navigasyonun yön çubukları, trafik durumu, hız sınırı, seyir hızı gibi bilgiler sürücüye iletilecek. Head up display teknolojisinden farklı olarak hologram teknolojisi doğrudan göze iletildiği için her koşulda daha net görüntü verecek.

Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın inşaatına geçen hafta başlandı. Fabrikanın inşaasının 18 ayda tamamlanması planlanıyor. Fabrikada 2030 yılına kadar elektrikli 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet üretilecek. Yerli otomobilin üretileceği fabrikada işe alımlar 2022 yılı başından itibaren başlayacak, üretim yılda 175 bin adetlik kapasiteye ulaştığında çalışan sayısı da 4 bin 300 kişiye ulaşacak.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.