"Yerli parmak izi tanıma sistemi" hizmete girdi

Türkiye’nin biyometrik verisi, “yerli parmak izi tanıma sistemi” ile emin ellerde.

HAVELSAN mühendisleri tarafından BİYOTEKSAN için geliştirilen “yerli parmak izi tanıma sistemi” hizmete girdi.

İçişleri Bakanlığı bünyesinde kullanılmak üzere geliştirilen “yerli parmak izi tanıma sistemi”, Türkiye’nin 81 ilinde devreye alınarak ilk gün 50 binden fazla veriyi kayda geçirdi.

HAVELSAN mühendislerinin BİYOTEKSAN için geliştirdiği “parmak izi tanıma sistemi” ile biyometrik veri yönetiminde dışa bağımlılık sona ererken ülke güvenliği ve ekonomisine de büyük katkı sağlanacak.

HAVELSAN’ın resmî Instagram hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Millî teknolojide tarihi gün! Yerli parmak izi tanıma sistemimiz vatandaşlarımıza hayırlı olsun. BİYOTEKSAN yürütücülüğünde HAVELSAN mühendisleri tarafından İçişleri Bakanlığı için geliştirilen yerli parmak izi tanıma sistemi bugün itibarıyla tüm Türkiye’de kullanıma alındı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün 81 ilde devreye aldığı sistem üzerinden ilk gün 50 binden fazla kayıt alındı. Türkiye’nin biyometrik veri yönetiminde dışa bağımlılığını tamamen ortadan kaldıran sistem, hem ülke güvenliği hem de maliyet açısından da önemli bir katma değer sağlayacak. Yerli nitelikli parmak izi tanıma sistemi 2021 yılının mart ayında da Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nde kullanıma alınmıştı.” 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

Havelsan A.Ş. (@havelsan_resmi)’in paylaştığı bir gönderi

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.