Yunanistan, Mısır ve GKRY askeri iş birliği anlaşması imzaladı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/2pKDja0si1cX4hvNyvSiga” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı ittifak halinde bulunan Yunanistan, Mısır ve GKRY üçlüsünden yeni bir adım daha geldi.

Greek City Times’ın haberine göre Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin genelkurmay başkanları ve savunma bakanlığı yetkilileri, Salı günü bir araya gelerek üçlü askeri iş birliği programı anlaşması imzaladı. Anlaşma; hava, deniz ve kara kuvvetlerinin katılım göstereceği tatbikatlar, eğitim faaliyetleri ve operasyonelliğin geliştirilmesi gibi konuları içeriyor.

Haberin devamında, anlaşmanın imzalanmasının ardından Yunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Konstantinos Floros, Mısır ve Kıbrıs askeri heyetlerinin başkanlarını kabul ettiği ve çok sıcak atmosferde geçtiği belirtilen görüşmede ortak çıkarların ele alındığı, son dönemde geliştirilen yakın ilişkilerden duyulan memnuniyet vurgulandı.

Geçtiğimiz günlerde İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait F-35 savaş uçakları, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde gelerek hava savunma sistemleri testini de içeren tatbikata katılmıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.