Zorunlu WhatsApp sözleşmesinin süresi doluyor

WhatsApp’ın gelen tepkiler üzerine süresini uzattığı gizlilik sözleşmesinin onaylanmasına son bir hafta kaldı.

Ocak ayında milyonlarca kullanıcısına zorunlu bir şekilde gizlilik sözleşmesi sunan WhatsApp gelen tepkiler üzerine bu sözleşmeyi Mayıs’ın 15’ine ertelemişti. 15 Mayıs’ta sözleşmesini onaylamayanlar ise WhatsApp’ı kullanamayacak.

Milyonlarca kullanıcısının verilerine erişebilmek için onay almadan ve zorunlu bir şekilde gizlilik sözleşmesi sunan WhatsApp, büyük bir tepkiyle karşılaşmıştı. Çünkü uçtan uca şifrelemeyle mesajlar ve fotoğraflar korunuyor gibi gözükse de bu sözleşme onayından sonra WhatsApp tarafından kullanılabilecekti.

WhatsApp, birkaç ülke dışında, içinde Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkedeki kullanıcıları bu sözleşmeyi onaylatmak zorunda bırakmıştı.

WhatsApp’ın kullanıcılarını verilerini paylaşmaya zorlaması Türkiye’de Rekabet Kurumu’nu da harekete geçirmiş ve Rekabet Kurumu dava açmıştı. Bu dava sonucu kullanıcıların zorunlu sözleşmeyi onaylaması bir süreliğine ertelenmişti.

15 Mayıs sonrası hesaplar silinecek 

WhatsApp’ın aldığı karara göre zorunlu sözleşmeyi onaylamayanlar 15 Mayıs’tan sonra uygulamaya veda edecek.

15 Mayıs’tan sonra sözleşmeyi onaylamayanların hesabı 120 gün boyunca pasif olarak kalacak ve WhatsApp, kullanıcılara onaylamaları için sözleşmeyi tekrar sunacak.

120 gün boyunca sözleşme kabul edilmezse hesap otomatik olarak silinecek.
 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.