ABD ordusu tüm platformlar için akıllı mühimmat test ediyor

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed/episode/2T4HgaB1X6vVzQDbe1fo6g” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

ABD ordusu geçtiğimiz haftalarda tedarik ettiği akıllı mühimmatı test ediyor.

Naval News’te yer alan haberde, ABD Özel Harekat Komutanlığı’nın (USSOCOM) 27 Nisan tarihinde AeroVironment şirketi ile 26 milyon dolarlık bir sözleşme kapsamında tedarik ettiği Switchblade akıllı mühimmatı teslim alarak testlerine başladığı ifade edildi.

USSOCOM sözcüsü Tim Hawkins, testlerle ilgili yaptığı açıklamada, tedarik edilen akıllı mühimmatın operasyonel kullanım için tasarlanmadığını, sadece bu AR-GE projesinin birçok platformda kullanılabilirliğini ölçtüklerini söyledi.

Özellikle uzak konumlarda gerçekleştirilen özel operasyonları destekleyen sistem ve platform arayışında olduklarını söyleyen Hawkins, hava, kara ve deniz platformlarında sürekli olarak teknolojik gelişmeleri ve iyileştirmeleri takip ettiklerini belirtti.

27 Nisan’da yapılan sözleşme kapsamında ilk aşamada Switchblade 600’ün hücumbot gibi deniz platformlarına entegrasyonu planlanıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.