Alman Hükümeti: Rus muhalif lider zehirlendi

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Rus muhalif lider Alexei Navalny’ın sinir gazı ile zehirlenmiş olduğunu söyledi. Ağustos ayında bir uçak seyahati sırasında rahatsızlanan ve sonrasında yoğun bakıma alınan Navalny, bir süredir Almanya’da tedavi görüyordu.
Alexei Navalny, Rusya’da Devlet Başkan’ı Vladimir Putin’e en etkili muhalefet yapan isimlerden biriydi. Özellikle Rusya’da yaşanan yolsuzlukları sürekli gündeme getiren ve bu konuda protestolar düzenleyen Navalny’ın içtiği çaya zehir atıldığı iddiaları, destekçileri tarafından ortaya atılıyor.

İngiltere’den de bir açıklama geldi

Alman Hükümeti tarafından yapılan Alexei Navalny’ın zehirlendiği açıklaması sonrasında İngiltere’den de Rusya’ya bir tepki geldi. İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Rus muhalif liderin zehirlenmesi konusunda Rusya’nın “Gerçeği söylemesi gerektiğini” ifade etti. Dışişleri Bakanı Raab, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e eleştirileri ile bilinen Navalny’ın zehirlenmesi konusunda bir kimyasal silahın Rusya tarafından tekrar kullanılmasının “kesinlikle kabul edilemez” olduğunu belirtti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.