ASİSGUARD ve Aspilsan arasında Stratejik İş Birliği

Türk savunma sanayiinin önemli çözüm ortaklarından Aspilsan ve ASİSGUARD önemli bir iş birliğine imza attı.

SAHA EXPO’da mutabakat muhtırası imzalayan Aspilsan ve ASİSGUARD; altıncısı düzenlenen Pil Teknolojileri Çalıştayı’nda bir araya geldi.

SAHA EXPO’da atılan imzaların ardından, ortaklıklarını bir adım daha ileriye götüren Aspilsan ve ASİSGUARD, Batarya Yönetim Sistemleri (BYS) ve Güç Dağıtım Sistemleri konu başlıkları altında çalışma kararı aldı.

Anlaşmaya kurumları adına imza atan Aspilsan Enerji Genel Müdürü Ferhat ÖZSOY ve ASİSGUARD Genel Müdürü M. Barış Düzgün ortak bir açıklama yaptı.

Ülke ekonomisine hizmet ve endüstriyel gelişim hedefi 

İmza töreni sonrasında açıklama yapan Aspilsan Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, ”Savunma ve kamu güvenliği teknolojilerine yönelik faaliyetlerini öz kaynaklarıyla geliştiren, yüzde yüz yerli sermayeye sahip bir Türk firması olan ASİSGUARD ile imzaladığımız iş birliği anlaşması sonrasında birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza şüphemiz yoktur. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinden biri olan Aspilsan Enerji olarak ASİSGUARD ile Batarya Yönetim Sistemi, Güç Dağıtım Sistemleri gibi teknolojilerin faaliyet ve ilgi alanlarında yürütmeyi planladığımız projelerde çalışıyor olacağız. Bu kapsamda ülke ekonomisine hizmet ederek endüstrimizin gelişimine destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İşbirliğimiz güçlenerek devam edecek”

Stratejik İş Birliği Sözleşmesi hakkında gazetecilere bilgi veren ASİSGUARD Genel Müdürü M. Barış Düzgün, “Türkiye’nin Savunma Sanayi için fedakârca çalışan ve önemli sanayi kuruluşlarından olan Aspilsan ile birlikte çalışacak olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Sn. Ferhat Özsoy’un nezdinde Aspilsan ve tüm çalışanlarına bu zamana kadarki değerli katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz. SAHA EXPO’da atılan imzanın arkasından yapılan çalışmalar bizi bir adım daha ileri götürdü. Birlikte çalışılacak alanları belirledik. Batarya yönetim sistemleri (BYS) ve güç dağıtım sistemleri konu başlıkları altında Aspilsan, ASİSGUARD ile çalışmayı seçti. Bundan sonra iş birliğimiz güçlenerek devam edecek” dedi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.