BAE Hava Kuvvetleri Komutanı İsrail’de

BAE, İsrail tarihinde gerçekleştirdiği en büyük hava tatbikatına katılıyor.

Al Khaleej’in haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Al-Alawi, İsrailli mevkidaşının daveti kapsamında Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, Hindistan, Yunanistan ve ABD’in katılım sağladığı ”Mavi Bayrak-2021” tatbikatını ziyaret edecek.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada tatbikata hava kuvvetlerine yeni dahil olan F-35 Adir savaş uçaklarının da katılım sağladığı, bu yönü ile oldukça karmaşık operasyonel senaryoların uygulandığı belirtildi.

Negev Çölü’ndeki Uvda Hava Üssü’nde gerçekleştirilen Mavi Bayrak-2021 Tatbikatı birçok açıdan ilkleri içeriyor. Buna göre bir İngiliz Hava Kuvvetleri filosu ve Hindistan Hava Kuvvetleri’nden Mirage savaş uçakları ilk kez İsrail topraklarına konuşlandı.

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Genelkurmay Başkanı General Aviv Kohavi tatbikatı ziyareti sırasında açıklamalarda bulunarak,”Bu, hem stratejik hem de taktik düzeyde önemli bir tatbikat. Dünyanın dört bir yanından gelen hava kuvvetleriyle, İsrail’in benzersiz iş birliğini yansıtan en somut örnek.” ifadelerini kullandı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.