Batman ve Şırnak’ta maket uçaklarla saldırı girişimi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Batman ve Şırnak’taki askeri alanlara yönelik maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğu açıkladı. MSB’nin Twitter’dan yaptığı açıklamada, ”Batman’daki İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığımız ile Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığımıza maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuş, birlik personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Birliklerimizde tedbirler artırılmıştır.” ifadelerine yer verildi. 

Konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yapan Batman Valiliği ise herhangi bir zayiatın olmadığı belirterek, ”Batman’da bir askeri tesise saat 23.10 sularında 3 adet maket uçak ile saldırı girişiminde bulunulmuştur. Maket uçaklar etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zayiat yoktur.” denildi.

Bir diğer maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulan nokta olan Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümen Komutanlığı’nda ise maket uçaklar etkisiz hale getirilmiş ve Şırnak Valiliği saldırı girişimi ile alakalı olarak, ”Şırnak 23.Sınır Piyade Tümen Komutanlığımıza yönelik olarak maket uçak ile saldırı teşebbüsünde bulunulmuş, maket uçak etkisiz hale getirilmiştir. Herhangi bir zaiyat yoktur.” açıklamasında bulundu.

19 Mayıs tarihinde Diyarbakır’da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulmuş ve maket uçakların etkisiz hale getirildiği resmi kurumlar tarafından açıklanmıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.