Erdoğan: Dijital faşizme karşı mücadele etmeliyiz

[wpcc-iframe allow=”encrypted-media” allowtransparency=”true” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/0UcI1KGRkAZf7CHuTTdFaP” width=”100%”]

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çevrim içi düzenlenecek “4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi”ne canlı bağlantıyla konuk oldu. Çok önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dijital faşizm vurgusu yaptı.

Teknolojide atılan adımları çok değerli olduğunu ve bu kapsamda gelişime devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bireyi bir isim veya numaradan ibaret gören dijitalleşmenin sonu faşizme çıkar. Dijital faşizme karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Gelişmiş ülkelerin salgınla mücadelede yaşadıkları zorluklar, siyasi ve ekonomik gücün tek başına yeterli olmadığını ortaya çıkarmıştır.” dedi.

“Doğru altyapı desteklenmezse modern köleliğe varır”

Haberleşme altyapısının Türkiye’nin her yerinde olmasını hedeflediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca doğru altyapının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Erdoğan, “Hedefimiz, ülkemizde haberleşme altyapısının kapsama alanına girmeyen tek karış bırakmamaktır. Teknolojiyi geliştirenin de üretenin de kullanıcı olan insana karşı sorumluluğunu sadece kazanç parantezine hapsetmenin önüne geçilmelidir. İnsanın geleneksel hayat tarzında çeyrek asırda yaşanan radikal değişimin sonu, doğru altyapıyla desteklenmezse modern köleliğe varır.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.