Fransız uçak gemisi Doğu Akdeniz ve Hint Okyanusu’na konuşlanacak

Fransa Donanması’na ait Charles De Gaulle uçak gemisi 2021’in ilk yarısında Doğu Akdeniz ve Hint Okyanusu’nda faaliyet gerçekleştirecek.

Naval News’te yer alan habere göre Fransa Donanması Uçak Gemisi Görev Grubu, Chammal Operasyonu kapsamında, Fransa’nın Irak ve Suriye’de DAEŞ’e karşı mücadelesini desteklemek için 2021 yılı içerisinde, Doğu Akdeniz ve Hint Okyanusu’na konuşlanacak. Haberde, Chammal Operasyonu için Fransa’nın bölgeye ayrıca 900 asker göndereceği belirtildi.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, hafta başında Fransız Ulusal Meclis Savunma Komitesi’nde yaptığı konuşmada, Charles De Gaulle uçak gemisinin Chammal Operasyonu’nun bir parçası olarak bölgede bulunacağını söyledi.

Florence Parly, bu operasyonun Fransa’nın terörizmle sürekli olarak mücadele etme isteğini gösterdiğini sözlerine ekledi.

Belçika Donanması, Fransa’ya eşlik edecek

Belçika Savunma Bakanı Ludivine Dedonder, Belçika Parlamentosu Ulusal Savunma Komitesi’nde yaptığı açıklamada, Belçika Donanması’nda görev yapan Karel Doorman sınıfı Leopold 1er fırkateyninin Charles De Gaulle uçak gemisine eşlik edeceğini ve bölgede çok uluslu bir görev gücü oluşturulacağını vurguladı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.