Hasan Mandal yeniden TÜBİTAK’a atandı

2018’den bu yana TÜBİTAK Başkanlığı’nı yürüten Prof. Dr. Hasan Mandal, yeni atama kararı ile tekrardan TÜBİTAK Başkanlığı görevine getirildi.

Hasan Mandal resmî Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensibiyle TÜBİTAK Başkanlığı’na getirildiğini duyurdu. Mandal yaptığı paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleriyle TÜBİTAK Başkanlığı görevine yeniden atandım. Beni bu göreve tekrar layık gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan’a ve Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hasan Mandal görevine başlamadan önce, TÜBİTAK çatısı altında Türkiye için bilim, teknoloji ve yenilik eksenli çığır açıcı çalışmalarını gerçekleştirmeye ve birlikte çalışmaya, geliştirmeye ve başarmaya devam edecekleri mesajını verdi.

Hasan Mandal

Hasan Mandal, 1965 yılında Eskişehir’de doğdu. 1987 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olup 1992’de Newcastle Üniversitesi’nden Doktora unvanını aldı.

Hasan Mandal, 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Seramik Mühendisliği bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. 1996’da doçent, 2001’de profesör unvanını aldı. Anadolu Üniversitesi Seramik Mühendisliği bölümünün isminin 2002 yılında Malzeme Bilimi ve Mühendisliği olarak değişmesi ile 2002-2011 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde akademisyenliğe devam etti. Ayrıca Hasan Mandal, 2004-2010 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı.

Kendisi Dünya Seramik Akademisi’ne (WAC) üye seçilmiş olup WAC’ın tek Türk üyesidir.

Prof. Dr. Hasan Mandal, 15 Mart 2011 tarihinden itibaren Anadolu Üniversitesi’nden ayrılarak Sabancı Üniversitesi’nde Araştırma ve Lisansüstü Politikalar Direktörü, Ocak 2012-2015 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı olarak da görev yaptı.

Üniversitelerarası Kurul kontenjanından YÖK üyeliğine yapılan seçimi 24 Mart 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başladı. Prof. Dr. Hasan Mandal, 20 Temmuz 2016’da ise YÖK Başkanvekili oldu. 12 Ocak 2018’e dek YÖK Başkanvekilliği görevini sürdüren Hasan Mandal, aynı tarih itibarıyla Sabancı Üniversitesi Rektör Vekili olarak görev yaptı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.