HİSAR’dan A+ başarı

ASELSAN ve ROKETSAN iş birliği ile geliştirilen Türkiye’nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan HİSAR-A+’ın kabul atışında yüksek hızlı hedef uçak, uzak menzilde başarıyla imha edildi.

Savunma Sanayii Başkanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Başkanlığımızın koordinasyonuyla ASELSAN ve ROKETSAN arafından geliştirilen ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemimiz HİSAR-A +’nın envantere giriş öncesi son kabul testini yaptık.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen harp başlığı kullanılarak yapılan atışta yüksek hızlı hedef uçak, uzak menzilde başarıyla vuruldu. Artık HİSAR-A + hazır. Hayırlı olsun!” ifadeleri kullanıldı.

HİSAR Hava Savunma Füzelerinin önemli paydaşlarından biri olan ROKETSAN’da resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla HİSAR’ın başarısını takipçilerine sundu.

ROKETSAN resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “HİSAR’dan A+ Başarı! ASELSAN ve ROKETSAN iş birliği ile geliştirilen Türkiye’nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan HİSAR A+’ın kabul atışında yüksek hızlı hedef uçak, uzak menzilde başarıyla imha edildi. Ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğiyle.” ifadelerine yer verildi.

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci de konu ile alakalı bir açıklama yaptı. ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Engellemeler bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Tüm gücümüzle milletimiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

HİSAR; askerî üs, liman, tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacı ile sabit ve döner kanatlı uçaklara, seyir füzelerine, havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına (İHA) karşı kullanılan hava savunma füzeleri olarak biliniyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.