Hızla yükselen TUSAŞ’tan "Defense Top 100" paylaşımı

Türkiye’nin yerli ve milli hava platformlarını geliştirip üreten, Boeing, Airbus, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Bombardier ve Leonardo gibi uluslararası üreticilerin önemli tedarikçilerinden biri olan TUSAŞ, “Defense Top 100” listesinde 16 basamak ilerleyerek kendisine 53’üncü sırada yer buldu.

2011 yılında 83’üncü sıradan listeye giren TUSAŞ her geçen büyük adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin 2018’de 1 milyar 307 milyon dolar olan savunma sanayisi cirosu yüzde 42 artarak 2019’da 1 milyar 858 milyon dolar olarak gerçekleşti. TUSAŞ’ın geçen yılki toplam cirosu 2 milyar 266 milyon doları bulurken, bunun yüzde 18’i sivil havacılığa yönelik faaliyetlerden elde edildi.

TUSAŞ’ın “Defense Top 100” listesine girmesinin ardından resmi sosyal medya hesabında şu açıklamalara yer verildi: “TUSAŞ’tan dev yükseliş!  Dünyanın en prestijli savunma şirketlerinin yer aldığı Defense News Top 100 listesinde tam 16 basamak birden yükselerek 53’üncü sıraya yerleştik. Tüm #TUSAŞ ailemize, paydaşlarımıza ve ülkemize teşekkür ediyoruz.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.