İsrail’de çoğunluk Hamas’ın yenilmediğini düşünüyor 

İsrail’de yapılan anketlerde insanlar, Netanyahu hükümetinin sonunun geldiğini düşünüyor.

Veriler, İsrail’in Maariv gazetesi için Lazar Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen ve savaşın başlamasından bu yana geçen 100. gün için özel olarak hazırlandı.

İsrail’in savaşı kazanıp kazanmadığı sorulduğunda İsrailli katılımcıların yüzde 9’u İsrail’in büyük bir zafer kazandığını, yüzde 53’ü henüz kazanmadığını ancak kazanma sürecinde olduğunu söylerken, yüzde 22’si ülkelerinin savaşı çoktan kaybettiğini düşünüyor. Üstelik yüzde 8’lik kesim göre İsrail, ezici bir yenilgiye uğramış durumda. İsrael 2

İsrail gazetesinde yer alan habere göre, “Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda ilerlemenin yavaş olduğu hissi, ele geçirilen İsrailliler konusunda devam eden çıkmaz ve ülkenin kuzeyinde devam eden savaş dikkate alındığında, İsrail’in Likud Partisi (Başbakan Benjamin Netanyahu’nun partisi) meclisteki toplam 120 sandalyeden yalnızca 16 sandalye desteğiyle benzeri görülmemiş bir düzeye geriledi.” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca İsraillilere ülkenin geleceğinde kimi Başbakan olarak görmek istersiniz sorusu da yöneltildi. Cevaplar ise şöyle: “Benjamin Netanyahu mu yoksa Benny Gantz mı?” İsraillilerin yüzde 51’i Gantz’ı, yalnızca yüzde 29’u Netanyahu’yu, yüzde 20’si ise bilmediğini söyledi.

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.