İsrail’den ülkenin kuzey sınırında "sürpriz" hava tatbikatı

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/53XWQsTfj6aUeluksf8Zu2″ width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

İsrail Hava Kuvvetleri, kuzey sınırında muharebeye hazır olma durumunu artırmak adına sürpriz bir tatbikat düzenledi. İsrail Hava Kuvvetleri’nin tatbikat düzenlediği, İsrail ordusu tarafından açıklandı.

US News tarafından yapılan habere göre, İsrail Hava Kuvvetleri’nin düzenlemiş olduğu tatbikat Çarşamba gününe kadar devam edecek. Tatbikat sürecinde İsrail hava trafiğinin aksayabileceği ve ülkenin kuzey sınırına yakın bölgelerde bazı patlama seslerinin duyulabileceği belirtildi.

Ordudan yapılan açıklamada, “Tatbikat, kuzey cephesindeki savaş senaryolarının simülasyonunu içeriyor ve hava üstünlüğünü sürdürmek, ülkenin hava sahasını korumak, saldırı ve istihbarat toplama dahil olmak üzere (hava kuvvetlerinin) çekirdek görevlerindeki tüm bileşenler test edilecek.” ifadeleri kullanıldı.

Tatbikatın muharebe senaryolarını canlandırdığını ve tatbikat esnasında hava kuvvetlerinin tüm bileşenlerine ait temel görevlerin test edileceği belirtildi. Görevlerin içerisinde hava üstünlüğünün korunması, ülkenin hava sahasının korunması ile birlikte istihbarat toplama ve saldırıda bulunma da yer alıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.