Kırım Tatarları için yardım kampanyası başlatıldı

Dünya Kırım Tatar Kongresi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Kırım Tatarlarına yönelik Koronavirüs yardım kampanyası duyuruldu. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin resmi internet sitesinde yayınlanan çağrıda, Kırım Tatar Milli Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi’nin üstlendiği yardım kampanyasına yönelik bilgiler 5 dilde (Türkçe, Kırım Tatarca, Ukraynaca, İngilizce, Romence) yayınlandı.

Sitede yer alan açıklamaya göre, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınından etkilenen Kırım Tatarlarına destek olması amaçlanan yardım kampanyasıyla muhtaç durumda olanların eksikliklerini gidermek hedefleniyor. Kampanya, Kovid-19 hastalığı sırasında ilaç temin problemi yaşayanlara ulaşmayı kapsıyor. 

Yapılan açıklama metninde, Kırım Tatar Milli Meclisi ve Dünya Kırım Tatar Kongresi’nin, Ukrayna-Kiev merkezli sivil toplum kuruluşu “Kırım Ailesi” ve merkezi Ankara’da bulunan “Kırım Derneği” kuruluşunu görevli tayin ettiği de bildirildi. Metin, işgal altında zor zamanlar geçiren Kırım Tatar halkına yönelik herkesi kapsayan bir yardım çağrısı ve yardım için ilgili hesap bilgileri ile sonlandırıldı. 

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.