Lockheed Martin’in yeni anlaşmasının incelenmesine ek süre

Lockheed Martin ve Aerojet Rocketdyne arasındaki 4.4 milyar dolarlık anlaşmanın rekabet yasalarına uygunluğunun inceleneceği aralık ayında duyurulmuştu. İki şirketin hükümete daha fazla bilgi sunabilmesi için normal inceleme süresine ek süre eklendi.

Defense News tarafından yapılan habere göre anlaşma için aralık ayında başlatılan antitröst inceleme sürecinin Perşembe günü sonlanması gerekiyordu. Ancak anlaşmanın incelenmesi için alışılmış 60 günlük inceleme süresine ek olarak 30 gün daha eklendiği şirketler tarafından belirtildi.

Rekabeti engelleyebileceği düşünülüyor

Roket üreticisi olan Aerojet Rocketdyne ile Lockheed Martin arasındaki anlaşmanın rekabet yasalarına uygunluğunun incelenmesinin nedeni, sektörün en büyüklerinden biri olan Lockheed Martin’in katı yakıt roket motorlarının önemli bir tedarikçisi olan Aerojet Rocketdyne’ın elindeki motorların çoğunu satın alarak Lockheed Martin’in füze üretimindeki rekabette üstünlük sağlayabilecek olması. Lockheed Martin tarafında yapılan açıklamaya göre Federal Ticaret Komisyonu incelemelerini sürdürürken Lockheed Martin de komisyon ile birlikte çalışıyor.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.