Meteksan Savunma “Suyunu Savun” projesini hayata geçirdi

[wpcc-iframe src=”https://open.spotify.com/embed-podcast/episode/7DDlQ8b4WaNYXnf76jfY1B” width=”100%” frameborder=”no” height=”152″ scrolling=”no” allowtransparency=”true” allow=”encrypted-media”]

Sosyal sorumluluğu kurum kültürünün bir parçası olarak gören ve tüm çalışanların ortak katılımı ile topluma yarar sağlayan, toplumun sorunlarına çözüm üreten proje ve organizasyonlar gerçekleştirmeyi hedefleyen Meteksan Savunma, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

“Suyunu Savun” isimli sosyal sorumluluk projesi ile ilgili Meteksan Savunma tarafından yapılan yazılı açıklamada suyun önemine ve projeye dair şunlar kaydedildi:

“Son yıllarda artan küresel ısınma ile birlikte 2021 yılında özellikle ülkemiz başta olmak üzere yağışların azalması ve sonucunda ciddi bir kuraklık öngörülmektedir. Suya küresel talep 1980’lerden bu yana her sene yaklaşık yüzde 1 oranında artmaktadır. Bu durum 2050 yılında günümüze göre yüzde 20 ila 30 oranında daha fazla suya ihtiyaç olacağı anlamına gelmektedir. Dünya nüfusunun yaklaşık 1/4’ine ev sahipliği yapan 17 ülke ise çok yüksek ‘su stresi’ ile karşı karşıya kalmıştır. Yapılan araştırmalara göre dünya nüfusunun yüzde 25’i bir su krizinin eşiğindedir ve bu oranın 2025 senesinde yüzde 60 olması beklenmektedir.

Göl, baraj, akarsu ve yeraltı suyu gibi temiz su kaynaklarının korunması ve her yıl artan kuraklık tehlikesinin azaltılması; tüm bu su kaynaklarının evde, işyerinde, tarımda ve sanayiide tutumlu kullanılmasına, suları kirleten çevre felaketlerinin önlenmesine, kısacası ‘su bilincine’ bağlıdır. Sularımızı verimli ve doğru kullanmak tüm toplumun sorumluluğu olup, aynı zamanda geleceğimizi korumaktır.”

Ülke savunması için yaşam ve enerji kaynaklarının da korunması kritik öneme sahiptir

“Meteksan Savunma olarak ülkemizin ve Mehmetçiğin savunması için tüm gücümüzle yerli ve milli teknolojiler geliştirerek çalışmaya devam ediyoruz. Ancak ülke savunmasının sadece savunma sanayii sistemleri ile ilgili olmadığına ve bir bütün olarak tüm yaşam ve enerji kaynaklarının korunmasının kritik önemde olduğu bilincini şirket kültürüne yerleştirerek, çalışanlarımızın her birinin sahiplenmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Bu kapsamda yeryüzündeki yaşamın devamlılığını sağlayan ve hayatımız için vazgeçilmez olan suyu tasarruflu kullanarak gelecek nesillerin susuzluk tehlikesiyle karşılaşmasını önlemek ve bu alanda bilinçli bir neslin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan “Suyunu Savun” projesi ile su kaynakları konusunda farkındalık yaratmayı ve şirket içerisinde daha etkin bir su yönetimi modeli oluşturmayı hedefliyoruz.

Farkındalık eğitimi düzenleniyor

“Suyunu Savun’ sosyal sorumluluk projemiz ile şirket içerisinde su tasarrufu sağlayan birçok uygulamayı hayata geçirirken diğer taraftan Meteksan Savunma çalışanlarının ve ailelerinin farkındalıklarının oluşması için düzenlenecek eğitimler ile su tasarrufu bilincinin artırılması ve topluma yayılması için destek olmayı hedefliyoruz. 

Meteksan Savunma olarak tüm çalışanlarımızın ortak katılımı ile topluma yarar sağlayan, toplumun sorunlarına çözüm üreten proje ve organizasyonlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.