Miçotakis’ten Türkiye’ye küstah açıklama

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Deniz Kuvvetleri’ne ait “Teğmen Vlahakos” füze botunun adlandırma töreninde Türkiye’ye yönelik gerginliğin dozunu artıracak açıklamalarda bulundu.

Yunan TA NEA gazetesinin haberine göre Yunanistan Başbakanı açıklamasında Türkiye’nin adını vermeden “Sınırları ihlal eden eninde sonunda cezalandırılır, emperyal vizyonlar 21. yüzyıla sığmaz, sözde yerel isyancıların yeri yoktur.” ifadelerini kullandı.

Sorunların uluslararası hukuka göre barışçıl bir şekilde çözüldüğünü ve halkın talebinin bu olduğunu ifade eden Miçotakis; Türkiye’yi kastederek “Bazılarının düşman olmayan yerde düşmanlar keşfederek kendi ülkelerinin kamuoyunu zehirlemeleri yanlış.” şeklinde Türkiye aleyhine söylemlere yer verdi.

Yunan Silahlı Kuvvetleri’nin yüksek alarmda ve olgun bir kararlılık gösterdiğini kaydeden Miçotakis yine üstü kapalı bir şekilde “Birinin sözlerine yankılanan cevaplar veriyoruz.” dedi.

Yunan Başbakanı son olarak; Ege’de sınırları ihlal ettiği için Erdoğan’ın Yunanistan’a gözdağı veren açıklamalarına “Yunan sularının zaptedilemeyeceğini, sınırlarının gri değil mavi olduğunu ve tarihin, sınırları ihlal edenin cezalandırılacağını öğrettiğini” söylereyerek yanıt verdi.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.