NASA’nın başına Bill Nelson’ın geleceği iddiası ABD’de gündem oldu

ABD’nin yeni başkanı Joe Biden’ın kısa süre içinde NASA’ya yetkili bir ismi ataması bekleniyor. Bu isimlerden birinin Florida Senatörü Bill Nelson’ın olduğu düşünülüyor.

ABD’nin eski başkanı Donald Trump döneminde NASA’nın başına yeni gelecek kişinin politikacı olmaması gerektiğini söyleyen Florida Senatörü Bill Nelson’ın NASA’nın yeni başkanı olabileceği öne sürüldü.

ABD basınındaki haberlere göre ise Biden, NASA için Eski Florida Senatörü Bill Nelson’ı düşünüyor hatta Nelson NASA’nın başına geçmek için çalışmalarını sürdürüyor. ABD basınında yer alan bu haberler ABD’de gündem oldu.

Nielson NASA’nın politikadan arındırılması gerektiğini “NASA’nın başkanı uzay alanında profesyonelleşmiş biri olmalı, politikacı değil.” şeklinde açıklamıştı hatta 2017 yılında Jim Bridenstine’in NASA’nın başına geçmesini eleştirmiş ve Bridenstine’in çok fazla partizan ve politik olduğunu ifade etmişti.

Bridenstine Biden’ın göre gelmesiyle istifasını sunmuştu.

NASA’nın başına gelmesi düşünülen eski senatör Bill Nelson ise 1986’da uzaya çıkmasıyla dikkat çeken bir isim. Nelson, Columbia Uzay Mekiği’nin STS-61 görevinde yük taşıma uzmanı olarak görev almıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.