Norveç’ten Ukrayna için Bayraktar TB2 kampanyası

Litvanya ve Polonya’nın ardından Norveç’te de Ukrayna’ya Bayraktar TB2 tedarik etmek için bağış kampanyası başlatıldı.

Norveçli yatırımcı Mats Staugaard tarafından ilan edilen kampanya; “Ukrayna halkına Norveç’ten bir Bayraktar verin. Ukrayna’nın Putin’e karşı mücadelesine dayanışma gösterin” mottosuyla başlatıldı.

Kanal 7’nin haberine göre Litvanya halkının 1, Polonyalıların ise 3 Bayraktar almak için kısa süre içinde bağış topladığına dikkat çekilen duyuruda, “Tabii ki Norveç de aynısını yapmalı” denildi.

Her Norveçlinin 10 kron vermesinin yeterli olacağı belirtilen açıklamada; 250 krondan fazla bağış yapan ilk bin kişinin, İHA’ya verilecek adın belirlenmesinde söz sahibi olacağı kaydedildi.

Startına sosyal medyadan verilen kampanya, sokakta da varlık gösteriyor. Kampanyaya gönül verenler, afişler bastırıp bunları otobüslere ve sokaklara astı.

İlk olarak Litvanya halkının ardından da Polonyalıların başlattığı Bayraktar TB2 kampanyaları, büyük ses getirmişti. Söz konusu gelişmelerin akabinde Baykar Teknoloji de Bayraktar TB2’yi Litvanya’ya ücretsiz vereceğini duyurmuştu. Toplanan 6 milyon euro’nun da Ukrayna’ya başka askeri teçhizat sağlama ve insani yardım için kullanılmasına karar verilmişti.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.