Pakistan’dan kapsamlı tatbikat

Pakistan Hava Kuvvetleri, çok kapsamlı bir tatbikat gerçekletirdi.

Pakistan’ın resmi devlet kanalı PTV, cumartesi günü Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mücahid Anwar Khan’ın Skardu’daki Pakistan Hava Kuvvetleri Üssü’nü ziyaret ettiğini paylaştı. Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Mücahid Anwar Khan’ın üste bulunan savaş uçaklarının ve destek unsurlarının hızlı konuşlandırılması da dahil olmak üzere çeşitli operasyonel kapasite testlerinin kontrolünün teftişine katıldığını belirtti. Ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanı hava üssünde devam eden altyapı geliştirme çalışmaları hakkında da bilgilendirildi.

Pakistan medyası, Khan’ın düşmanın saldırganlık artırıcı silahlanmasının gözden kaçırılmadığını ve konvansiyonel alanda askeri gücün dengesini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığını da belirtti. Pakistan tatbikatı gerçekleştirdiği Skardu hava üssüne JF-17 Thunder savaş uçakları konuşlandırdı.

ABD Pakistan’a yeni F-16 uçaklarının satışını durdurduğu için JF-17 şu anda Pakistan Hava Kuvvetleri’nij önemli unsurları arasında yer alıyor. Çin – Pakistan ortak üretimi JF-17’ler havadan karaya saldırılar ve havadan havaya önlemeler için kullanılabilen tek motorlu savaş jetleridir. Ancak Hindistan’ın 8 uzun menzilli hava-hava (BVR) füzesi taşıyabilen Su-30’larının aksine, JF-17 sadece dört BVR füzesi taşıyabilme kapasitesine sahip.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.