Rusya Arktik’teki askerî gücünü sergiyle duyuracak

Rusya Arktik’teki askerî varlığını sergilemeye hazırlanıyor.

Rus Silahlı Kuvvetleri Ana Silahlanma Müdürlüğü Başkanı Korgeneral Anatoly Guliyev tarafından, Rusya’nın Arktik bölgesinde gelişen askerî kabiliyetlerinin askerî forumdaki sergiyle kamuoyuyla paylaşılacağı vurgulandı. 

Mil.Press Voennoe’nin haberinde, Rus Savunma Bakanlığı’nın Arktik’teki politikası ve buna paralel olarak Rusya’nın bölgede gelişen askerî kapasitesinin Rus halkına gösterilmesi için ciddi hazırlıkların sürdüğü bilgisine yer verildi.

Bu çerçevede yalnızca askerî ekipmanların değil; bölgedeki ekstrem iklim koşullarına dayanıklı askerî üs unsurlarının da Rusya’nın askerî teknolojilerde ne kadar iyi bir noktada bulunduğunu vurgulamak için gösterileceği belirtildi. Öte yandan Guliyev, Armiya Forumu bünyesinde ilk kez Kuzey Kutbu’ndaki askerî faaliyetlere adanan ve Arktik bölgesine ilişkin askerî kabiliyetler ve teçhizatın gösterileceği bir sergi düzenleneceğine dair ayrı bir parantez açtı.

Armiya-2021 Uluslararası Askerî -Teknik Forumu, 22-28 Ağustos tarihleri arasında Patriot Kongre ve Sergi Merkezi, Kubinka Havaalanı ve Alabino eğitim sahasında düzenlenecek.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.