Rusya, güney sınırlarını modernize T-90M tanklarıyla savunacak

Rusya güney sınırlarını korumak için harekete geçmeye başladı.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Güney Askeri Bölgesi’nde yer alan 19’uncu ve 20’nci motorize birliklerin T-90M tanklarıyla güçlendirileceği ifade edildi. 

Voennoe.rf’nin haberine göre, Rusya Savunma Bakanlığı’nın resmî temsilcisi Igor Konashenkov, son yıllarda yaşanan çatışmaların, bir tankın en uygun silah olduğunu ve öyle kalmaya devam ettiğini ve güçlü bir araç grubunun ülkenin ana kozu olduğunu gösterdiğini açıkladı. Haberde T-90M tankının, T-90AM’lerin modernize edilmiş versiyonu olduğu belirtilirken, eski tiplerden en önemli farkının ise bulunan mühimmat deposuna sahip yeni bir tarette sahip olması gerektiği ifade edildi. Ayrıca tankın, artırılmış namlu uzunluğuna sahip modernize edilmiş 125 mm 2A82-1M topuna ve yeni bir Kalina atış kontrol sistemine sahip olduğu, paylaşılan bilgiler arasında.

Uralvagonzavod temsilcilerinin de daha önce belirttikleri gibi, tankın silah sistemlerini maksimum verimde kullanma seviyesine, termal görüntüleme kanalına hedef takip sistemi yüklemek ve silahçı ile komutanın arama/gözetleme kabiliyetlerini eşitleyerek ulaşıldı. Öte yandan yeni modüler reaktif zırh Relikt’in modern silahların etkisini azaltıcı etkisi ve bakım kolaylığı sağlamasının da modernize T-90M’in önemli özelliklerinden olduğu vurgulandı.  

Yeni T-90M tanklarının birliklere seri teslimatı bu yıl başlamıştı.

Editör : SavunmaTR Haber Merkezi

Buy JNews Buy JNews Buy JNews
REKLAM

Benzer Haberler

Hoşgeldiniz

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Şifrenizi Sıfırlayın

Şifrenizi sıfırlamak için lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi giriniz.